DOX Club Seizoen 2025/2026
DOX Club Talentontwikkeling

DOX Club Seizoen 2025/2026

Een jaar vol groei, experiment & verbinding

De DOX Club is waar de next generation makers en performers opstaat. Een broedplaats voor jonge unieke talenten (16–26 jaar) die hun eigen artistieke stem willen vinden, grenzen willen verleggen en samen iets nieuws willen creëren. Hier draait het om groei, experiment en verbinding onder begeleiding van toonaangevende makers uit het veld. Een jaar lang duik je in een transculturele wereld van kunst, performance & zelfexpressie. Rauw, echt en vol energie — precies zoals DOX.

Bij DOX Club gaat het om het ontwikkelen van ieders unieke talent in een groep. Maar ook om community en samenkomen. En dat doen we ook graag samen met jou tijdens de eerste blok van de DOX Club. De DOX'ers hebben afgelopen half jaar mogen onderzoeken, experimenteren en ontwikkelen. Dit blok hebben ze gedaan bij drie geweldige clubs onder leiding van

  • Club Carmen
  • Club Adam Khazhmuradov
  • Club Bimbo Manifesto 

Stereotypen zijn levensgevaarlijk. We denken dat we ze kunnen doorbreken, maar vaak blijken ze sterker dan de mensen die ze proberen te ontmantelen. Dimitri was de eerste Roma-acteur die Carmen mocht spelen. Een mijlpaal, dacht hij. Tot hij merkte dat hij niet alleen Carmen speelde, maar ook gevangen zat in het beeld dat de buitenwereld van haar—en van hem—heeft. 

Wat gebeurt er als de grens tussen rol en realiteit vervaagt? Als een regisseur het stereotype uiteindelijk toch laat winnen? Als een jonge stagiair de boel op scherp zet? Als de spanningen oplopen, er ook nog dansers worden toegevoegd aan wat ooit een solo moest zijn, weet niemand meer: om wie draait deze voorstelling eigenlijk?  En dan: de première. De sterfscène. Een verwisseld mes. Een echte steek. Maar wie sterft er—Carmen, of Dimitri? 

Is Volker, de regisseur, schuldig? Is Dimitri een slachtoffer of een dader? Het publiek beslist. Elke avond opnieuw. 

‘Carmen’ is een interdisciplinaire voorstelling waarin muziek uit de originele opera samensmelt met nieuwe beats en danselementen uit de flamenco, kathak en vogue. Een voorstelling waarin de strijd om representatie, macht en identiteit met de dood bedreigd wordt. 


Credits:

Makers: Lynn Schutter & Giovanni Brand
Coaching: Semna Segal, Romina Toros

 

Coaches

Romina Toros

Romina Toros is een flamencodanseres en choreograaf, met een sterke basis in de klassieke Andalusische flamencotraditie. Ze volgde haar opleiding en verdiepingstrajecten in onder meer Sevilla, Madrid en Parijs, waar zij les kreeg van toonaangevende flamenco-meesters. In haar werk zoekt zij de balans tussen techniek, intensiteit en expressie, waarbij het ritme (compás) en de fysieke zeggingskracht van het lichaam centraal staan.

Romina treedt op in binnen- en buitenland en geeft daarnaast les en workshops, waarin zij haar kennis van de flamenco combineert met een persoonlijke en krachtige podiumpresentie. 

Momenteel werkt Romina als choreograaf mee aan het onderzoek binnen de DOX Club voor de nieuwe productie Carmen, in regie van Giovanni Brand en Lynn Schutter, waarbij DOX optreedt als coproducent.

Semna Segal

Semna Segal studeerde in 2020 af aan de dramaopleiding van het KASK in Gent en is inmiddels actief als performer en theatermaker in zowel Nederland als België. Haar werk richt zich de afgelopen jaren vooral op jeugd- en jongerentheater, waarin zij met veel succes samenwerkte onder de naam Gina Beuk & Semna Segal. 

Gedreven door een diepe liefde voor absurdisme, draait Semna graag aan de knoppen van logica en verwachting. In haar werk ontstaan werelden die tegelijk vervreemdend en herkenbaar zijn — soms geruststellend, soms ontwrichtend — maar altijd speels, poëtisch en uitnodigend voor verbeelding.

Momenteel werkt Semna als choreograaf mee aan het onderzoek binnen de DOX Club voor de nieuwe productie Carmen, in regie van Giovanni Brand en Lynn Schutter, waarbij DOX optreedt als coproducent.

Wat betekent het om een voelend lichaam te zijn en te bewegen binnen een relationeel veld dat verder reikt dan normatieve aannames? Welke zintuigelijke gewaarwordingen worden bedrukt naarmate we ouder worden en ons binnen deze samenleving proberen te navigeren?

Wij vertrekken vanuit het idee dat onze lichamen niet volledig van onszelf zijn. Wat op het eerste gezicht een stabiel, afgebakend omhulsel lijkt, is in werkelijkheid veranderlijk en voortdurend in transformatie: groeiend, verouderend, vervormend, helend en versmeltend met de omgeving, anderen en tijd. Licht zal hierin een actieve rol spelen, door de waarneming te destabiliseren en nieuwe relationele dynamieken te genereren.

Onze praktijk is gericht op het afbreken van normatieve identiteiten om vervolgens het “ik” telkens opnieuw op te bouwen in een voortdurend, regeneratief proces. Ontbinding wordt hierbij niet als nihilistisch gezien, maar als een daad van zorg: een pad naar nieuwe vormen van zijn, waarin "worden" niet lineair of enkelvoudig is, maar relationeel, meervoudig en voortdurend in beweging.

Geïnspireerd door de gedeelde intelligentie van insecten/arthropoden en de veelstemmigheid van neurodivergente ervaringen, plaatsen we het lichaam binnen een dynamisch krachtveld. We onderzoeken hybriditeit, instabiliteit en het vervreemde als plekken van mogelijke transformatie.

We willen een surrealistisch en dadaïstisch speelveld creëren, waarin de toeschouwer wordt uitgenodigd om door het collectieve onderbewustzijn te reizen — een ervaring waarin grenzen vervagen, percepties verschuiven, en het vervreemde een vorm van schoonheid krijgt.

In BIMBO Manifesto staat niet de vraag wie de Bimbo is centraal, maar wat hun aanwezigheid losmaakt in onze samenleving. De Bimbo is niet langer slechts een stereotype, maar een bewustwording in beweging: scherp, speels, ontregelend én bevrijdend. Waar de Bimbo ooit gezien werd als projectie van andermans verlangen, neemt die nu actief ruimte terug  met plezier, ironie en zelfbeschikking als vormen van verzet.

De voorstelling ontwikkelt zich als een levend protestbord, gemaakt door queer denkers en performers die bestaande machtsstructuren openbreken. BIMBO Manifesto is een ode aan vrijheid die het systeem ter discussie stelt, en tegelijkertijd een uitnodiging om anders te kijken: voorbij het binaire, voorbij de hiërarchie, richting collectieve verbeelding. Het is zowel speels als scherp, kwetsbaar én krachtig  een manifest in beweging.

“Your pain is the breaking of the shell that encloses your understanding.”
– Khalil Gibran, The Prophet


Credits:

Gemaakt binnen DOX Club 2025
Artistiek concept & choreografie: Robbeduz (Robin Nimanong)
Muziek & visuals: Guenter Råler
Coaching & begeleiding: Shiva Mugler, Deion Simon & Fleur van der Schaaf
Dramaturgie: Sophie Cohlen

Coproducenten

Guenter Råler - Muziek & Visuals 

Guenter Råler (alias van Irene Cassarini) is een in Nederland gevestigde DJ, producer en multimedia-kunstenaar met wortels in de Italiaanse underground- en queer-nachtlevenscene. Hun werk beweegt zich op het snijvlak van elektronica, performance en community-building, met een sterke focus op identiteit, collectiviteit en experimentele clubcultuur.

Råler is actief binnen diverse queer platforms en stond o.a. op Le Guess Who? en ADE. Hen is mede-organisator of resident bij o.a. FLUID, Queer in Wonderland en Club Hits Different. In hun werk is muziek altijd ook een sociaal en politiek gebaar: een ruimte waarin nieuwe vormen van samenzijn kunnen ontstaan.

Momenteel verzorgt Guenter de muziek en visuals voor DOX Club Bimbo Manifesto, in samenwerking met maker Robbeduz (Robin Nimanong). Eerder werkten zij al samen aan Bodyscan 223, FEMMCAM, Project Fools en Children of Zeus.

Shiva Mugler - Coaching & begeleiding

Shiva Mugler is performer, danser en voguer, en als “Legendary” lid verbonden aan het House of Miyake-Mugler. Ze is actief binnen de internationale ballroom- en queerclubscene en staat bekend om haar krachtige fysieke signatuur en queer empowerment in bewegingstaal.

BIMBO Manifesto is een samenwerking tussen Robbeduz (Robin Nimanong), Guenter Råler en DOX Club. De performance wordt begeleid door drie coaches: Shiva Mugler, Deion Simon en Fleur van der Schaaf, met Sophie Cohlen als dramaturg.

Shiva Mugler begeleidt de performers vanuit haar expertise in ballroom en queer performance, met bijzondere aandacht voor présence, attitude en queer embodiment. Zij werkte eerder met Robbeduz samen, zowel als maker als performer, onder andere bij Children of Zeus en binnen ballroomcontexten.

Deion Simon 

Deion Simon is danser, performer, choreograaf en coach, en studeerde aan de Amsterdamse Hogeschool voor de Kunsten (AHK). Naast zijn werk in de podiumkunsten is hij actief als stylist en werkte o.a. voor LINDANuméro en Complex, waar zijn gevoel voor esthetiek en lichamelijke présence verder werd verfijnd.

BIMBO Manifesto is een samenwerking tussen Robbeduz (Robin Nimanong), Guenter Råler en DOX Club.
De performance wordt begeleid door drie coaches: Shiva Mugler, Deion Simon en Fleur van der Schaaf, met Sophie Cohlen als dramaturg.

Deion Simon brengt zijn achtergrond als danser, choreograaf en stylist mee, met een sterke focus op fysieke signatuur en zelfbewuste podiumtaal. Hij werkte eerder met Robbeduz en Guenter samen aan Project Fools, waar hij input gaf vanuit vogue-femme.

Fleur van der Schaaf

Fleur van der Schaaf is intersectioneel feminist, panseksueel en gender-questioning. Ze is actief als waacking- en house-danser, freelance performer, choreograaf en model. Fleur werkte eerder met Robbeduz aan Cyborg DNA en Version Explicit en is momenteel ook betrokken bij Children of Zeus. Daarnaast neemt zij deel aan diverse queer-gerichte projecten, onder andere in samenwerking met Vincenzo Turiano.

Binnen DOX Club Bimbo Manifesto begeleidt Fleur de performers als coach, met aandacht voor expressiviteit, queer lichaamstaal en lichaamsbewustzijn, gevoed door haar eigen intersectionele praktijk en bewegingsachtergrond.

Melvin Fraenk

Ik ben Melvin Fraenk en Artistiek Directeur van DOX.  

Mijn passie voor dans en theater is begonnen in 1996 waar ik de eerste drie jaar als acteur heb gewerkt en in 1997 mijn eerste dansgroep heb opgericht wat een van de eerste succesvolle dansgroepen in Nederland was. Later in mijn carrière heb ik de opleiding School voor nieuwe Dansontwikkeling (choreografie) gevolgd met als expertise Urban Contemporary (dans). 

Ik zit al 26 jaar in het vak met als doel om de grenzen tussen verschillende disciplines te laten vervagen om zo tot een nieuwe symbiose te komen waarbij er iets nieuws wordt geschept. Transcultureel en transdisciplinair werken zijn een van mijn kernwaarden om zo een bijdrage te leveren aan de ontwikkeling van de kunst voor de toekomst. Welkom bij DOX!

Melvin Fraenk